15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

Altın Otu Kuşburnu Ihlamur Çayı TarifiAltın otu Kuşburnu Ihlamur Çayı Tarifi, bu üç bitkiler ile hazırlayacağınız kürler sayesinde hem vücut sağlınızı denge tutmanız mümkün hem de fazla kilolarınıza son verebilirsiniz. Bu bitkiler iştah kesme özelliğine sahip olmasının yanı sıra kanınızda ki hormonları düzenleyici bir özelliğe de sahiptir. Dengesiz bir şekilde kilo verip formda kalmanızı engelleyen kürlerin ve çayların aksine tamamen sizi kilo verdirerek formda tutmaya birebir faydalı olan bu karışımlar her yaş için uygun olmasıyla vazgeçilmez bir hal almaktadır.
Yapılışı ise oldukça basit. Bir tutam aldığınız ıhlamur ve 10 adet kuşburnu taneleri kaynamakta olan suya atılarak 5-7 dakika arasında kaynatılarak ardından bir tutam altın otu ekleyerek tekrar 5-7 dakika arasında kaynatarak, demlendikten sonra hazır hale gelmektedir. İçime hazır hale getirmek için süzmek gerekmektedir. Uygulanan çay karışımı tokluk hissi vereceğinden ötürü biraz meyve takviyesi ile daha da faydalı olacaktır.

Kuşburnu kış aylarının vazgeçilmez çayı olmaz özelliğini, grip, nezle ve soğuk algınlığına iyi gelmesinden dolayı tercih edilmektedir. İçerdiği bol miktarda ki C vitamininin yanında, potasyum ve fosfor açısından oldukça zengin bir bitkidir.

Altın Otu Kuşburnu Ihlamur Çayı Tarifi

Altın otu ise sarı renkli, yarım metre boya kadar uzanabilen bir çiçekler ile kaplı bir bitkidir. İçerisinde acı yağ, reçine ve kumarın bulunmaktadır. Sadece altın otu bitkisinin çayını hazırlamak için, bir tutam altın otunu 5 dakika kaynattıktan sonra demlenmesini bekleyerek yapılmaktadır. Günde 2 kez aç karnına tüketilen bu çay diğer üç karışımın çayı gibi iştah kesme özelliğine sahiptir ancak üç bitkinin karışımında ki faydalar ile kıyaslanamamaktadır.

Hazırlanan bu çay, tamamen üç bitkinin farklı özellikleri sayesinde iştah kesme üzerine ve vücutta salgılanan leptin hormununun miktarını arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Leptin hormonu kilo vermeye büyük katkı sağlamasıyla bilinir. Üçlü karışım cilde süt yardımıyla temas ettirildiği zaman oldukça onarıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Piyasa çıkmış kimyasal maddelerin aksine tamamen doğal olmakla birlikte, insan vücuduna hiç bir zararı olmadan cildinize daha güzel bir görünüm sağlamakta. Yüzlerce lira para vermeniz cilt bakımınız için tamamen hayal olmuş duruma.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ihlamurun Zararları Nelerdir
SONRAKİ YAZI
Ihlamur Maskesi Tarifi

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.