15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

Ihlamur Maskesi TarifiIhlamur Maskesi, Ihlamur, bir ağaç bitkisidir. Ağaçların ortalama boyu 20-25 uzunluğunda olmaktadır. Özellikle kış aylarında vazgeçilmez bir yeri olan ıhlamur, tamamen siyah çayın yerini almış bulunmaktadır. Sadece yapılan çaylar değil, aksine maskeleri ve kürleri ile cilt sağlına oldukça yararlı bir bitkidir. Kış aylarında hastalıkların korkulu rüyası olan, ballı limonlu ıhlamur çayı, neredeyse kış aylarında meydana gelen bütün hastalıklara iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra ıhlamur, cilt maskelerinde, cildi yenileyen ve onaran faydasını anlatmak için karşınızda bulunmaktayız.

Ihlamur maskesi, her yaşa uygun olduğu gibi hiç bir sorun arz etmemektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklara ve ciltte ki solukluklara birebir iyi gelen tamamı ile doğal bir çözümdür. Bir çok hava koşulunun da etkilediği cildimiz, sigara, güneş, alkol, kimyasal kozmetik ürünler ve susuzluktan da oldukça etkilenerek kötü bir hal almaktadır. Tamamıyla bu durumun bir nebze de olsa önüne geçebilmek için güzel sonuçlar elde edebileceğiniz bir doğal maske türüdür. Bu durumlara karşı koyabilmeniz için sizlere bu ıhlamur maskesinin yapılışını anlatacağız.

Ihlamur Maskesi İçin Gerekli Olanlar

  • Bir, iki tutam ıhlamur bitkisi
  • Bir adet kahve fincanı kadar sıcak süt

Bir fincan süt ısıtıldıktan sonra, içine bir iki tutam isteğe bağlı olarak ıhlamur eklenir. 15-20 dakika kadar demlendikten sonra süzmeye hazır hala gelir. İçerisinde ki süt ile ıhlamur yapraklarını bir birinden ayırarak cilde sürmeye hazır hale getirilir. İlk aşamada cildin temizliği önemlidir. Bu sıcak su ile gerçekleşebildiği gibi sıcak süt ile de yapılabilir. Ardından ayırmış olduğumuz ıhlamurları yüzümüzün her yerine yedirerek bir kaç dakika bekledikten sonra temizleyebiliriz. Bu işlem hafta iki üç kez yapıldığı takdirde cildinize iyi bakmış olacaksınız ve yaşlanmanız, kırışıklıklarınız hayatınıza daha geç bir giriş yapmış olacak. Bunun aksine cildinizde ki parlaklığı, yağsızlığı ve siyah noktalarınızda ki azalmaların da farkına varacaksınız. Cildinizde ki hafifleme ve rahatlama hissiyatı sizleri bu maskeyi sürekli olarak yapmaya itecek. Ancak haftada 2 kere yapmanız tamamı ile yeterli olacaktır.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Altın Otu Kuşburnu Ihlamur Çayı Tarifi
SONRAKİ YAZI
Ihlamurlar Ne Zaman Çiçek Açar

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.