15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

Ihlamur Zayıflatır mı?Yaygın bir şekilde tüketilen ıhlamur, aslına bakılırsa sanılandan çok daha fazla faydaya sahip bir bitki olarak tanımlanabilir. Özellikle kış aylarının gelmesiyle tüketim oranı artan ıhlamur, tedavi edici ve koruyucu özellikleri neticesinde kişinin direncini arttırmaya yardımcı oluyor. Faydaları bunlarla sınırlı kalmayan bitkinin toksin giderici özelliğe sahip olduğu söylenebilir. Peki, ıhlamur zayıflatır mı?

Bahsi geçen toksin giderici özelliği, ıhlamuru diğer bitkilerden ayırıyor. Zararların maddelerin kısa sürede vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan bitki, nitekim bu sayede zayıflama konusunda kişiye destek sunuyor. Elbette sadece ıhlamur tüketilerek kilo verilmesi beklenemez. Ancak doğru beslenme düzeni, spor ve ıhlamur çayı takviyesi ile kısa sürede sonuç almak mümkündür. Üstelik sadece zayıflama konusunda destek sunmakla kalmayan ıhlamur, bu esnada zinde kalmanıza ve kendinizi çok daha dinç hissetmenize katkıda bulunuyor. Bu açıdan spor yapan kişilerin de ıhlamur çayı tüketmesi mümkün hale geliyor.

Ihlamur ile Nasıl Zayıflanır?

Öncelikle uzman bir diyetisyen ile görüşmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Vücut yapınız, metabolizmanız ve yaşadığınız çevredeki diğer koşullar, kilonuza doğrudan etki etmektedir. Eğer zayıflamak veya daha fit olmak istiyorsanız zararlı besinlerden uzaklaşmanız gerekiyor. Doktorunuz aksini belirtmediği takdirde oluşturacağınız 3 öğünlük bir beslenme düzenini sabah ve akşam içeceğiniz ıhlamur çayı ile destekleyebilirsiniz.

Ihlamur çayını aç karnına tüketmek yerine kahvaltılardan ve akşam yemeklerinden sonra içmeye özen gösterebilirsiniz. Sindirim sistemini düzenleyici etkiye de sahip olan bitki, böylelikle hazımsızlık gibi problemlerden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca kış aylarında düzenli ıhlamur çayı içmek, hastalıklardan korunmanıza etki ediyor.

Her Gün Ihlamur Çayı İçmek

Her gün Ihlamur çayı içmek zararlı mıdır ?

Zayıflamak adına kimi zaman aşırıya kaçan tüketim alışkanlıklarının edinildiğine rastlamak mümkün denilebilir. Benzer durum bitki çaylarında da geçerli. Gerektiğinden fazla bitki çayı tüketmek, ne yazık ki faydadan çok zarar sağlamaktadır.

Ihlamur çayı, günlük tüketime uygun bir ürün olmakla birlikte yine de aşırıya kaçılmaması gereken bitki çayları arasında yer alıyor. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece günde 1 veya 2 bardak ıhlamur çayı içebilirsiniz. Belirli dönemlerde tüketime ara verebilir ve akabinde tekrar ıhlamur tüketmeyi sürdürebilirsiniz.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ihlamur Poşet Çay Tavsiyeleri
SONRAKİ YAZI
Ihlamur Ne Zaman Çiçek Açar?

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.