15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

Ihlamur Gribe İyi Gelir mi?Kış mevsiminde tüketim oranı artan ıhlamur, geçmişten beri popüler olan bitkiler dahilinde yer alıyor. Türkiye genelinde özellikle çay olarak tüketilen ıhlamur, sağladığı faydalar neticesinde pek çok kişi için önem teşkil ediyor. Vücut direncinin arttırılmasını ve bağışıklığın güçlendirilmesini kolaylaştıran ıhlamur çayı, çeşitli hastalıkların daha kolay atlatılmasına yardımcı oluyor. Peki, ıhlamur gribe iyi gelir mi?

Soğuk algınlığı ve üşütme gibi rahatsızlıklarda iyileşme sürecini hızlandıran ıhlamur, gribin dahi daha hızlı atlatılmasına etki ediyor. Eğer grip ile karşı karşıyaysanız günde 1 – 2 bardak ıhlamur çayı tüketerek vücut direncinizi arttırabilir, hastalığa neden olan viral enfeksiyonun daha çabuk vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.

Ihlamurun İyi Geldiği Hastalıklar

Sadece grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların atlatılmasına yardımcı olmakla kalmayan ıhlamur, nezle, sindirim sistemi bozuklukları, cilt problemleri ve ateş gibi rahatsızlıklar için de faydalı özellikler sunuyor. Antioksidan etkisi neticesinde zararlı etmenlerin vücuttan uzaklaştırılmasını mümkün kılan ıhlamur, böylelikle vücudun çok daha temiz bir hale gelmesini sağlıyor.

Ihlamur, hastalıklar ile savaşmada son derece güçlü bir silah olarak görülebilir. Fakat bitkinin gücü sadece hastalık esnasında ortaya çıkmıyor. Herhangi bir rahatsızlığa karşı korunmak için de ıhlamur çayı tüketebilirsiniz. Hali hazırda bağışıklığı kuvvetlendiren bitki, bu çerçevede hastalığa yakalanma şansınızı azaltıyor. Çok daha dirençli, güçlü ve ferah hissetmeniz kolaylaşıyor. Gün içerisinde ıhlamur tüketmeniz, viral enfeksiyonlara karşı koruma kalkanı görevi üstleniyor.

Ihlamur Nasıl Tüketilir?

Ihlamur Nasıl Tüketilmelidir?

Ihlamuru düzenli bir şekilde tüketmeye özen göstermelisiniz. Bilinen ve yaygın olan yöntem, çaydır. Satın alacağınız ıhlamuru kaynar suda 10 dakika bekleyip süzdükten sonra tüketmeniz mümkün. Burada bitkinin taze ve sağlıklı bir ortamda kurutulmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Bayat ıhlamur, söz konusu faydalardan yararlanmanızı engellemiş oluyor.

Eğer sade ıhlamur içmek hoşunuza gitmiyorsa içerisine 1 dilim limon, 1 tutam tarçın veya 1 çay kaşığı bal eklemeyi de deneyebilirsiniz. Şekerden uzak durmanız bunun yerine doğal bala yönelmeniz çok daha faydalı olacaktır. Aynı şekilde doğal limon ya da aktardan satın alacağınız doğal tarçın da son derece sağlıklı çözümler arasında yer alıyor.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ihlamur Bitkisi Nedir?
SONRAKİ YAZI
Ihlamur’un Cilt Lekelerine Etkisi Var mıdır?

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.