15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

ihlamur-maskesi

Ihlamur Maskesi Tarifi Ve MalzemeleriIhlamurun faydaları saymakla bitmeyecektir. Ihlamur çayı olarak tüketildiğinde vücudun bağışıklık sistemine iyi geldiği gibi ıhlamur maskesi olarak kullanıldığında da cilde iyi gelmektedir.

Ihlamur Maskesi Tarifi Ve Malzemeleri

Ihlamurlar uzunluğu 15-20 metreyi bulan ıhlamur ağacında yetişmektedir. Özellikle soğuk kış aylarında ve mevsim değişikliği olduğu bahar dönemlerinde ıhlamur yapraklarından yapılan ıhlamur çayı, siyah çayın yerini almaktadır. Özellikle soğuk mevsimlerde tüketilen ballı ve limonlu ıhlamur çayı sağlık açısından birçok yarar sağlar ve birçok hastalığın  iyileşme sürecini hızlandırır.

Ihlamurun herkes tarafından bilinmeyen önemli bir faydası da cildi yenileme ve gençleştirme özelliğidir. Ihlamur maskesi ile beraber yaşlanan ve yıpranan cilde bakım yapabilirsiniz. Güneş ışınları, alkol, sigara, ağır kimyasal içeren kozmetik ürünleri, hava ve su kirliliği gibi benzer etkenler sonucunda cildiniz olumsuz etkilenir ve erken yaşlanır. Cildin yaşlanması ile beraber hücreler yavaş yavaş ölmeye başlar, cilt renk değiştirir ve kırışıklıklar oluşur. Bu gibi cilt yaşlanmasını engellemek ve cildi gençleştirmek adına sizlere ıhlamur maskesi tarifi vereceğiz.

Ihlamur Maskesi Malzemeleri

  • İki tutam kadar ıhlamur. Aktarlardan ve marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.
  • Bir kahve fincanı kadar kaynatılmış sıcak süt

Ihlamur Maskesi Tarifi

İlk olarak bir kahve fincanı kadar sütü kaynatmaya başlayalım. Sonrasında içerisine 2 tutam kurutulmuş ıhlamur atarak kısık ateşte 15 dakika kadar demlenmeye bırakalım. 15 dakika sonunda içerisinde tüm yararlı vitamin ve mineralleri süte bırakan ıhlamurları süzelim. Elimizdeki süt ve ıhlamur özü karışımının biraz soğumasını bekledikten sonra iyice yüzümüze masaj ile beraber yedirmemiz gerekiyor. Sonrasında 15 ile 20 dakika kadar maskenin yüzümüzde kurumasını bekliyoruz. Maske kuruduktan sonra ılık suyla temizce yüzünüzü yıkamalısınız. Ihlamur maskesini cildinize haftada bir veya iki kere uyguladığınız zaman cildinizin gençleştiğini ve yumuşadığını hissedeceksiniz.

 Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ballı Ihlamur Tarifi Ve Faydaları
SONRAKİ YAZI
Bebeklere Özel Ihlamur Çayı Tarifi

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.