15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

Ihlamur’un Cilt Lekelerine Etkisi Var mıdır?Ihlamur’un cilt lekelerine etkisi var mıdır sorusunun cevabı kısmen olumlu olarak cevaplandırılabilir. Ülkemizde çay olarak tüketimi epey fazla olan Ihlamur, doğrudan insan sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Bağışıklığı güçlendiren ve yaşanmakta olan soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha kolay atlatılmasını sağlayan bitki, ayrıca cilde dahi iyi geliyor. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan Ihlamur, çeşitli cilt sorunları ile boğuşan kişilere yardımcı oluyor.

Cilt yüzeyinde meydana gelen leke, kaşıntı, kızarıklık, iltihap ve tahriş gibi durumlar için ıhlamur çayından faydalanmanız mümkün. Doğrudan tüketebileceğiniz ıhlamur bitkisini daha farklı noktalarda kullanmayı da deneyebilirsiniz. Günde 1 – 2 bardak ıhlamur çayı içerek vücudunuzu dinç kılabilir, cilt sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Ihlamurun Cilde Faydaları

Cilt üzerinde bulunan hücreleri güçlendirici etkiye sahip olan ıhlamur, düzenli kullanımda gözeneklerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca tahrişe bağlı oluşan kızarıklıkların hafifletilmesine etki eden bitki, daha berrak ve taze bir cilt elde etmenizi sağlıyor. Donuk veya kuru bir cilde sahipseniz ıhlamuru kullanarak cildinizi aydınlatmayı ve canlandırmayı deneyebilirsiniz.

Gün içerisinde 1 – 2 bardak ıhlamur çayı tüketmeniz, vücudunuza doğrudan sıvı almanız anlamına geliyor. Nitekim bu da cilt nemi için son derece faydalı bir nitelik taşıyor. Gün boyunca yüksek sıvı tüketmenize yardımcı olan ıhlamur çayı, bu sayede cildinizin çok daha nemli ve sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Nem, özellikle yaşlılık belirtilerinin önlenmesinde son derece etkilidir.

Ihlamur Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Ihlamur cilde nasıl uygulanmalıdır?

Çay olarak tüketebileceğiniz ıhlamuru banyo ve cilt bakımınız esnasında da kullanabilirsiniz. Banyo suyunuza ıhlamur çayı eklemeniz, tüm cildiniz için yararlı etkilerin gözlemlenmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde pamuğa birkaç damla ıhlamur çayı damlatarak cilt bakımı da yapabilirsiniz.

Tonik olarak kullanabileceğiniz ıhlamuru cildinizi temizlerken tercih etmeniz mümkün. Antioksidan etkisi sayesinde ciltteki zarlı materyallerin dışarı atılmasına katkıda bulunan bitki, böylelikle daha sağlıklı bir cilde erişmenizi kolaylaştırıyor. Cilt bakımı için kullanabileceğiniz ıhlamur maskesi de yine cilt lekelerine iyi gelen noktalar dahilinde bulunuyor. Eğer güneş lekesi ve sivilce izi gibi sorunlar ile boğuşuyorsanız az miktardaki ıhlamur suyunu yüzünüze sürebilir ve 5 – 10 dakika bekledikten sonra yüzünü yıkayabilirsiniz.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ihlamur Gribe İyi Gelir mi?
SONRAKİ YAZI
Ihlamurun Faydaları

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.