15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

bebeklere-ozel-ihlamur-cayi-tarifi

Bebeklere Özel Ihlamur Çayı TarifiBebeklere özel ıhlamur çayı tarifi, ıhlamurun tedavi edici ve sakinleştirici özelliği artık hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir.  Yetişkin insanlar gibi bebeklerde ve çocuklarda da büyüme döneminde birçok farklı hastalık baş gösterebilir. Bu hastalıklar arasında özellikle bebeklik döneminde gaz problemi çok sık yaşanmaktadır. Ihlamur çayı tüketimi ile beraber sindirim sistemi düzenlenir ve bebeklerde gaz çıkarma kolaylaşır. Gaz problemini çok sık yaşayan bebekler için bu nedenle ıhlamur tüketimi büyük fayda sağlamaktadır.

Bebeklere Özel Ihlamur Çayı Yapımı

Bebeklere özel ıhlamur çayı tarifi içerisinde ıhlamur yaprakları bulunmaz. Ihlamur yaprakları yerine sadece ıhlamur çiçekleri kullanılmaktadır. Bebeklere özel ıhlamur çayı yapımı için bir tutam kadar ıhlamur çiçeğini kaynar suya atıyoruz ve 10 dakika kadar ıhlamur çiçeklerinin demlenmesini bekliyoruz. Demlenme süreci tamamlandıktan sonra ıhlamur çayının bebeğin içebileceği sıcaklığa kadar ılımasını bekliyoruz. Bebeğin içebileceği sıcaklığa geldiğinde ise en fazla üç çay kaşığı olacak şekilde bebeğe içiriyoruz.

Ihlamur çayı sakinleştirici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde bebeğin huysuzlandığı zamanlarda rahatlaması için ve rahat bir uyku çekmesi için kullanılabilir. Bu özelliklerine ek olarak ıhlamur çayı soğuk algınlığına da iyi gelmektedir. Emziren annelerin ıhlamur çayı tüketimi hem kendi sağlıkları için hem de bebek için büyük önem taşır. Bebek eğer 6 aydan daha küçük ise gün içerisinde en fazla üç çay kaşığı kadar ıhlamur çayı tüketmelidir. Altı ayını doldurmuş bebekler ise ufak bir çay bardağının yarısı kadar ıhlamur çayı tüketebilir.

Bebeklere Ihlamur Çayı Verilir Mi yazımızdan bebeklerin aylık durumuna göre tüketebileceği ıhlamur çayı miktarını öğrenebilirsiniz.Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
Ihlamur Maskesi Tarifi Ve Malzemeleri
SONRAKİ YAZI
Gebelikte Ihlamur İçilirmi

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.