15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://ihlamurunfaydalari.com 300

ihlamurun-zararlari

Ihlamurun Zararları NelerdirIhlamurun zararları nedir, aslında bu soru biraz tuhaf değil mi? Birçok hastalığa iyi gelen ve vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olan ıhlamurun insan sağlığına zararı nasıl olabilir ki? Fakat aşırı zararı olmasa da zararlı olduğu durumlar olabiliyor. Örneğin aşırı derecede ıhlamur tüketimine bağlı olarak insan vücudunda bazı küçük sağlık problemlerinin ortaya çıkması muhtemel. Bu nedenle ıhlamurun doğru ve belli miktarda tüketimi büyük önem taşır. Aşırı tüketiminde ve yanlış tüketiminde ortaya çıkabilecek ıhlamurun zararları konusunda size şu şekilde bilgi verebiliriz:

Ihlamur günün çok erken saatlerde ya da çok geç saatlerde tüketilmemesi gerekir. Eğer geç saatlerde tüketilirse uykusuzluk problemlerine neden olabilir.

Ihlamur çayı hazırlarken ıhlamurların sadece bir defa kaynatılması gerekir. Eğer aynı ıhlamur arka arkaya defalarca tüketilmeye çalışırsa ortada bir faydası kalmayacaktır. Aksine bazı zararları ortaya çıkabilir. Ihlamurun faydaları ortaya çıkması için sadece 1 kere kaynatılmalı.

Bol ıhlamur çayı tüketiyorsanız ve ıhlamur çayının içerisinde bol miktarlarda şeker ve bal kullanıyorsanız kilo almanıza neden olabilir.

Ihlamur kesinlikle aşırı sıcak içilmemelidir. Aşırı sıcak tüketilen ıhlamur çayı yemek borunuzu ve ağzınızı yakarak tahriş edebilir.Paylaş:
Kategori:Ihlamur
ÖNCEKİ YAZI
Gebelikte Ihlamur İçilirmi
SONRAKİ YAZI
Altın Otu Kuşburnu Ihlamur Çayı Tarifi

0 Yorum

BİR CEVAP BIRAKIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.